X JAPAN Polish Street Team
Strona GłównaREGULAMINOCHRONA TREŚCIStreet TeamSkład TeamuForumNewsyGaleriaWideoKontaktSzukajLinkiDownload
Czerwiec 24 2018 16:18:12   
Translate this page
X JAPAN
O ZESPOLE
CZŁONKOWIE
ALBUMY
SINGLE
PV
Na Forum
Najnowsze Tematy
J-KONCERTY w POLSCE ...
Koncert X JAPAN w SS...
Nowy singiel Toshlego!
1996-2002
X JAPAN WORLD TOUR 2...
Najciekawsze Tematy
YOSHIKI CLASSICAL... [145]
Sugestie i opinie [85]
1000 żurawi - akc... [72]
Okładka i data pr... [64]
the GazettE [63]
Facebook
Share
Współpraca
Magazyn Asia on Wave RadioAoi.pl MUCC Polish Street Team
04.03.2017 #XDAY
Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami po londyńskim koncercie w temacie: Polacy na Wembley - XDAY 04.03.2017 r. :)
 O ZESPOLE
X Japan


W roku 1977, w prowincji Chiba, dwóch szkolnych przyjaciół: YOSHIKI i TOSHI postanowiło założyć wspólny zespół o nazwie Naitsu. YOSHIKI zasiadł za perkusją, TOSHI zaś przyjął rolę gitarzysty. Kiedy wokalista zespołu przeniósł się do innej szkoły, TOSHI zajął jego miejsce. W takim składzie grupa dotrwała do drugiej klasy liceum, kiedy to wszyscy, za wyjątkiem YOSHIKIego i TOSHIego, opuścili zespół. YOSHIKI nie poddał się jednak i postanowił zaprosić do współpracy ludzi z innych szkół. Latem 1982 roku grupa zmieniła nazwę na "X". Pierwszy znaczący sukces czekał chłopaków, kiedy ci byli jeszcze w 3 klasie liceum. Wtedy to odbyli koncert, na który zjawiło się około 3000 ludzi! Nie było wątpliwości, że grupa zaczęła zdobywać coraz to większą popularność, wówczas YOSHIKI i TOSHI poczuli, że ich przeznaczeniem jest rock.

Zaraz po skończeniu szkoły wyjechali do Tokio i rzucili się w wir poszukiwań reszty członków zespołu. Musiał minąć jednak cały rok, zanim grupa zdążyła się ostatecznie uformować. W pełnym składzie X zaczął powoli rozwijać skrzydła, wydawał taśmy demo, coraz częściej koncertował i zyskiwali coraz to większą popularność.

W lutym 1985 roku zespół wydał swój pierwszy singiel I'LL KILL YOU, którego 1000 kopii rozeszło się w błyskawicznym tempie, zaś w lipcu tego samego roku ukazała się składanka HEAVY METAL FORCE, zawierająca I'LL KILL YOU i Break The Darkness. W kwietniu 1986 roku grupa wydała kolejny singiel, ORGASM.

Niestety oprócz YOSHIKIego i TOSHIego nikt nie zatrzymywał się w zespole na dłużej. YOSHIKI mówił, że: "ludzi, których możesz nazwać ex-członkami X jest mniej więcej trzydziestu". Zwykle odchodzili zaraz po tym, jak przefarbowali sobie włosy na blond. YOSHIKI tłumaczył, że: "każdy kto tu dołączy, przemaluje włosy na blond, idzie do innego zespołu. Ludzie zwykli nas nazywać fabryką blondynów".

Zdarzało się, że w X był tylko perkusista i wokalista, ale nawet wtedy, zespół nie zaprzestawał swojej działalności. W tym czasie pojawiło się "światełko w tunelu", TAIJI - ex-Dimensier. Choć raz opuścił zespół w 1986 - powrócił i w lutym 1987 roku i stał się jego oficjalnym członkiem. W tym czasie X został poproszony o nagranie paru utworów do albumu SKULL TRASH ZONE. Chłopcy na gwałt potrzebowali gitarzysty, zwrócili się więc do ex członka Black Rose - PATY. Facet zgodził się im pomóc jednorazowo. Nagrali STAB ME IN THE BACK i jeszcze jedną piosenkę. Po skończeniu nagrań do zespołu dołączył ex lider Saiber Tiger, HIDE. W tym czasie zespół zdecydował się na przyjęcie jeszcze jednego gitarzysty - Isao, jednak chłopak nie gościł w szeregach X'a zbyt długo - z powodu poważnego wypadku motocyklowego musiał opuścić grupę. Chłopcy ponownie zwrócili się o pomoc do PATY, który w rezultacie zgodził się zostać oficjalnym członkiem grupy. Tak więc w 1987 roku skład grupy był następujący: TOSHI (wokal), HIDE (gitara), PATA (gitara), YOSHIKI (perkusja/pianino) i TAIJI (bas).

Chłopcy zaczęli kreować swój własny styl - robili sobie ostry makijaż, nosili 'wystrzałowe' fryzury, na koncertach przeprowadzali totalną demolkę, rozwalali wszystko, co się dało - ofiarą padały głównie instrumenty. Z tego tez powodu, niektóre zespoły nie były zbyt chętne do wspólnych występów z X'em... Mówiono nawet "gdzie wystąpi X tam nie wyrośnie trawa".

W 1988 roku, pod znakiem wytwórni Extasy Records, zespół wydał swój pierwszy album, pt. VANISHING VISION (już w pierwszym tygodniu rozszedł się w ilości około 10 000 kopii!). Rok później, 21 kwietnia 1989 roku w sklepach muzycznych pojawił się drugi album, Blue Blood (majorowy debiut zespołu), a 1 września światło dzienne ujrzał trzeci singiel- KURENAI, który już w pierwszy tygodniu od premiery wspiął się na 5 miejsce 'Oricon Charts'. Jednak jeszcze większy sukces osiągnął wydany w 1 grudnia czwarty singiel - ENDLESS RAIN, który w pierwszym tygodniu osiągnął już 3 miejsce w rankingu Oricon.

W tym roku zdobyli główną nagrodę - najlepszego nowego artysty Japonii (Nihon Yuusen Daishou Yuushuu Shinjin Shou), nagrodę dla najlepszego nowego artysty całej Japonii (Zen Nihon Yuusen Daishou Yuushuu Shinjin Shou) i nagrodę Oriconu dla najlepiej sprzedających się singli (Oricon 89 Nendo Recording Sell Single Shinjin Bumon Dai Ichii). W grudniu grupa wyruszyła na swoją pierwszą trasę koncertową- 'ROSE & BLOOD TOUR', która zakończyła się w marcu 1990 roku. Podczas występów YOSHIKI dawał z siebie wszystko, ale to powoli zaczęło szkodzić jego zdrowiu. Jego koledzy zaczęli mówić "jeżeli chcesz zabić YOSHIKIego, graj szybsze utwory". Ten 'dowcip' o mały włos nie stał się prawdą 23 listopada 1989 roku. Zespół musiał odwołać wszystkie koncerty, ale już 4 lutego 1990 wystąpili w Nihon Budoukan, by oznajmić swój powrót. Jednak po wypadku fani zaczęli się o nich martwić. 21 kwietnia 1990 chłopcy wydali swój piąty singiel, pt. Week End (2 miejsce w Oriconie). Swoją trasę koncertową zakończyli 2-dniowym koncertem w Nihon Budoukan i wystąpili też w Osaka jyou Hall. By nagrać swój nowy album wyjechali do Los Angeles. W grudniu 1991 roku wygrali nagrodę dla najlepszego muzyka Japonii (Nihon Yuusen Daishou Yuusen Ongaku Yuushuushou) i w marcu 1992 nagrodę japońskiej złotej płyty dla nowych artystów (Nihon Gold Disc Daishou Shinjin Shou). Ostatecznie skończyli nagrywanie nowego albumu i po 7 miesiącach pobytu na obczyźnie, wrócili do Japonii. 1 lipca 1992 roku, ukazał się owoc tej 7-miesięcznej, wytężonej pracy - trzeci album, pt. JEALOUSY (pierwsze miejsce na liście Oriconu). W związku z promocją nowego krążka, zespół chciał wystąpić w Ameryce, jednak nikt nie był zainteresowany przyjazdem visualowego zespołu. Niestety po wydaniu JEALOUSY zespół opuścił TAIJI i chłopcy zmuszeni byli znów wyruszyć na poszukiwania nowego basisty. 25 sierpnia 1992 roku, z uwagi na to, że w Stanach Zjednoczonych istniała już kapela o nazwie 'X', chłopcy zdecydowali się przemienić nazwę z X na X JAPAN. W tym samym miesiącu do zespołu dołączył HEATH, zajmując miejsce TAIJIego przy basie.

25 sierpnia 1993, chłopcy wydali swój czwarty album Art of Life, który zajął pierwsze miejsce na liście.

Niestety po wieloletniej i owocnej współpracy, w maju 1995 TOSHI postanowił opuścić X JAPAN. W wyniku tego, reszta chłopaków postanowiła rozwiązać grupę. 31 grudnia odbyli swój pożegnalny koncert 'THE LAST LIVE'. Potem wydali maxi singiel THE LAST SONG, mini album ART OF LIFE LIVE i ostatni album X JAPAN PERFECT BEST.

W 2007 YOSHIKI ogłosił, iż X JAPAN ma zamiar się ponownie zjednoczyć. X JAPAN wystąpiło publicznie po raz pierwszy 22 października, na dachu centrum handlowego Aqua City w Odaiba, w Tokyo, podczas którego pokazało muzyczny klip do najnowszej piosenki zatytułowanej I.V. ( pierwszy singiel wydany od czasu The Last Song w 1998).

W styczniu, X JAPAN wydało I.V. na ogólnoświatowy iTunes, które znalazło się na czele przebojów już tego samego dnia. I.V. było także użyte jako utwór tytułowy w horrorze "Piła IV"; i został umieszczony na soundtracku, wraz z teledyskiem będącym częścią bonusowego DVD.

X JAPAN dało również trzy koncerty w Tokyo Dome w marcu 28, 29 i 30, włączając trzech gitarzystów na miejscu HIDE: Wes Borland (Limp Bizkit), Richard Fortus (Guns N' Roses), i SUGIZO wraz z starymi materiałami filmowymi z lat życia HIDE . Pierwszy koncert trał do momentu upadku YOSHIKIego w trakcie utworu Art Of Life. Pozostałość piosenki została zagrana dwa dni później.

X JAPAN wystąpiło także na HIDE Memorial Summit, dwu dniowy koncert w Ajinomoto Stadium, na którym zagrało około dwudziestu artystów, włączając w to Dir en Grey, LUNA SEA i T.M.Revolution.

Późną wiosną, zespół ogłosił zamiar zagrania dwóch koncertów, w sierpniu w Nowym Jorku w Madison Square Garden oraz we wrześniu w Taipei World Trade Center w Tajwanie. Niestety w czerwcu powiadomiono, że z powodu złego zdrowia YOSHIKIego, harmonogram musi zostać przełożony na późniejsze terminy.

15 września, YOSHIKI zwołał prasową konferencję w Tokio, podczas której ogłosił, że pracują nad nową piosenką oraz że zespół wystąpi w japońskiej wersji muzycznej gry video "Rock Band 2" również dostępnej do ściągnięcia w wersji angielskiej. X JAPAN ogłosiło również, że dadzą dwa koncerty: podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz w Sylwestra.

W listopadzie, francuska strona Avos zajmująca się sprzedażą biletów, poinformowała, że planowany paryski koncert X JAPAN został odwołany, natomiast występ który miał się odbyć 22 listopada został przesunięty. Później tego samego dnia, X JAPAN wydali prasowe oświadczenie na francuskojęzycznej stronie, na której przepraszali za drugie przełożenie występu oraz że z planowanym bożonarodzeniowym koncertem stanie się prawdopodobnie to samo. W grudniu zostało ogłoszone, że z powodu problemów politycznych, koncert w Tajlandii został przełożony na inny termin.

W 2009, X JAPAN dali dwa koncerty w Hong Kongu, 16 i 17 stycznia. W maju ogłosili, że SUGIZO dołączy do zespołu jako szósty członek X JAPAN, grający na gitarze w miejscu HIDE. X JAPAN zagrało dwa koncerty w Tokyo Dome, drugiego i trzeciego, podczas których zaprezentowali całkiem nową piosenkę, Jade. 20 maja zagrali po raz pierwszy w tym składzie w Tajwanie, jednak bez nowej piosenki.

Po występie na Japan Expo 2010 w Paryżu, X JAPAN zwołał konferencję prasową, na której ogłoszono, że niemal ukończono całkiem nowy pełny album. To jednak nie koniec rewelacji. Po wzięciu udziału na festiwalu Lollapalooza, ujawniono, że dwudniowy koncert [WORLD TOUR Live in YOKOHAMA Super Push Through Life's Ups and Downs ~ Facing the World~] na Nissan Stadium, 14 i 15 sierpnia 2010, był oficjalnym powrotem zespołu na scenę muzyczną.

Pierwsza Trasa Koncertowa po Ameryce Północnej miała miejsce jesienią 2010 roku, wśród której wyprzedano bilety między innymi w Roseland Ballroom w Nowym Jorku. Popularność zespołu rozprzestrzeniała się na cały świat. W 2011 roku, zorganizowano Światową Trasę Koncertową, poczynając od Europy, gdzie bilety w Shepherds Bush Empire w Londynie wyprzedały się w ciągu 30 minut. Bilety wyprzedano także w Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej.

Na początku roku 2012 grupa dostaje nominację w kategorii Najlepszy międzynarodowy zespół w Golden Gods Awards 2012. 11. kwietnia 2012 roku zostają ogłoszone oficjalne wyniki, gdzie wśród innych zwycięzców znajduje się również X JAPAN w wyżej wymienionej kategorii, gdzie pokonał takie zespoły jak: Rammstein, Sepultura, Behemoth, Lacuna Coil, Meshuggah. Jednym z najnowszych planów zespołu jest wydanie pierwszego anglojęzycznego albumu do końca 2012 roku, zaś obecnie trwają plany nad kolejną, Światową Trasą.

5. grudnia 2012 roku, ogłoszono nominacje zespołu do 2012 Loudwire Music Awards w kategorii "Most devoted fans" ("najbardziej oddani fani). Zapał i wielkie poświęcenie fanów w oddawanie głosów, po raz kolejny dały im ogromną przewagę nad innymi zespołami, takimi jak: Metallica, Slipknot, Iron Maiden, Black Veil Brides, Suicide Silence, Falling in Reverse, Tool, Avenged Sevenfold oraz Dir en grey. 15. stycznia 2013 roku ogłoszono oficjalnie wyniki głosowania i jak można było się spodziewać, X JAPAN dosłownie rozniósł konkurencję i my, jako fani zespołu zdobyliśmy tytuł "najbardziej oddanych fanów".

Po dwóch latach od ostatniej oficjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w 2011 roku podczas festiwalu Summer Sonic, 20. maja 2013 roku członkowie zespołu spotkali się w Muzeum Madame Tussauds w Tokio, gdzie odbyła się ich kolejna konferencja. Jak się okazało, nie z błahego powodu spotkanie miało miejsce w muzeum figur woskowych, ponieważ w tym dniu odkryto nowe figury członków zespołu: SUGIZO, HEATHa oraz PATY. YOSHIKI swoją już ma od dawna, a na podobiznę TOSHIego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Podczas konferencji poruszono sprawę wciąż niewydanego albumu, którego wydanie nadal stoi pod znakiem zapytania, lecz zgodnie ze słowami lidera grupy, może już za niedługo zobaczymy go na sklepowych półkach. Oprócz albumu-widmo YOSHIKI wspominał również o planowaniu kolejnej Światowej Trasy, która miałaby się odbyć w 2014 roku, lecz bardziej szczegółowych informacji na ten temat jeszcze nie ujawniono.

2014 rok przyniósł nam sporo nowych wieści od członków zespołu. Począwszy od koncertowych zapowiedzi, poprzez losowe pojawianie się na różnych eventach, aż do nowych wydawnictw - choć wciąż nie jest nim nowy album studyjny~
Podczas solowego koncertu YOSHIKIego w San Francisco dowiedzieliśmy się, że zespół szykuje się 11. października 2014 roku na koncert w najpopularniejszej hali na świecie - Madison Square Garden. W maju i czerwcu zespół wydał swoje kolejne wydawnictwo - best album pod tytułem X JAPAN WORLD BEST (w wersji cyfrowej) i THE WORLD~X JAPAN Hatsu no zenseikai~ (w wersji fizycznej). Na początku sierpnia, w trakcie twitterowej sesji Q&A z YOSHIKIm, otrzymaliśmy kolejne informacje. Zespół, jeszcze przed swoim występem w MSG, wybierze się do Japonii i zagra tam dwa koncerty - oba w Yokohama Arena, kolejno 30. września i 1. października.
W międzyczasie członkowie zespołu pojawiali się również razem na różnych wydarzeniach: na solowych występach YOSHIKIego w Osace i Tokio czy na konwencie Otakon. Po koncercie w Madison Square Garden zespół, albo przynajmniej jego lider, pojawi się na New York Comic Conie, który to sponsoruje ich wspomniany wcześniej wstęp.
Również jednym z takich publicznych występów była obecność zespołu 17. sierpnia w Shinjuku (Tokio), gdzie kręcili klip do własnej wersji utworu Hero (oryginalnie piosenka została skomponowana przez YOSHIKIego dla Violet UK i użyta do promocji filmu Saint Seiya). Jak podawały japońskie serwisy informacyjne, na miejsce nagrywania zeszło się ponad 3000 fanów!
Pozostając wciąż przy utworach - pod koniec września w wywiadzie z YOSHIKIm na temat koncertu w Nowym Jorku, mogliśmy usłyszeć króciutki fragment nowej piosenki zespołu, której tytuł brzmi Beneath Your Skin. Jednakże, ostatecznie okazało się, że nie jest to autorski utwór X jedynie nowa wersja starszego tworu (z około 2007 roku), oryginalnie wykonywanego przez formację S.K.I.N., której członkiem był (jest?) także YOSHIKI.
W tym samym czasie zostały ujawnione również plany dotyczące koncertu w MSG i ogólnoświatowej transmisji na żywo z tegoż występu w kinach na całym świecie. Na ten moment potwierdzono takie widowiska jedynie w Japonii, Meksyku, Tajwanie i Honkongu. Peru i Kolumbia są kolejnymi kandydatami, lecz w chwili obecnej trwają negocjacje. Kolejne kraje będą prawdopodobnie wyjawione na dniach.
Z kolei 24. września ukazało się kolejne wydawnictwo X JAPAN - zremasterowana edycja najlepiej sprzedającej się kompilacji zespołu - X Singles - a która oryginalnie miała swoją premierę w 1993 roku. Utwory zostały odświeżone i zapisane w nowym formacie - Blu-spec CD2. Remasteringiem płyty zajął się Bob Ludwig, który przygotowywał podobne wydania prawie tysiącom artystów, między innymi Led Zeppelin, Nirvanie, Daft Punk.Źródło: WME oraz informacje własne.


OSTATNIA AKTUALIZACJA: 2014-09-25
TYLKO U NAS!
BIOGRAFIA
YOSHIKIEGO

(po polsku)


X NO SEI TO SHI:
ŻYCIE I ŚMIERĆ X

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)


BRACIA:
WSPOMNIENIA O HIDE
(fragmenty po polsku)

SUGIZO:
CZŁOWIEK ZAKOCHANY
W MUZYCE. PÓŁ ŻYCIA
ZAWIROWAŃ

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)


PRANIE MÓZGU: POWRÓT PO
12 LATACH PIEKŁA

(po polsku)


~~*~~*~~

BLOOD RED DRAGON
(komiks po polsku,
w trakcie tłumaczenia)
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 165
Najnowszy Użytkownik: BrentTaw
Ostatnio online
Madoka20:15:45
Bela 1 week
phm 1 week
Dragonfly104 2 weeks
TaeRim 3 weeks
Starbreaker 4 weeks
StefanBatory 5 weeks
himenike 8 weeks
Soubi 8 weeks
AdaChan 8 weeks
This site has had: 477635 Unikalnych wizyt

This site is powered by v6.01.6 © 2003-2005| Bf2 theme by: mYrAn


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl