X JAPAN Polish Street Team
Strona GłównaREGULAMINOCHRONA TREŚCIStreet TeamSkład TeamuForumNewsyGaleriaWideoKontaktSzukajLinkiDownload
Maj 29 2017 13:19:55   
Translate this page
X JAPAN
O ZESPOLE
CZŁONKOWIE
ALBUMY
SINGLE
PV
Na Forum
Najnowsze Tematy
Operacja Yoshikiego ...
1991-obecnie
X NO SEI TO SHI - Th...
BABYMETAL
2006-obecnie
Najciekawsze Tematy
YOSHIKI CLASSICAL... [145]
Sugestie i opinie [85]
1000 żurawi - akc... [72]
Okładka i data pr... [64]
the GazettE [63]
Facebook
Share
Współpraca
Magazyn Asia on Wave RadioAoi.pl MUCC Polish Street Team
04.03.2017 #XDAY
Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami po londyńskim koncercie w temacie: Polacy na Wembley - XDAY 04.03.2017 r. :)
 Zobacz Temat
X JAPAN Polish Street Team | X JAPAN | O zespole
Autor Yasuhiro "Sugizo" Sugihara
Simi
Super Administrator

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 19.11.11
Dodane dnia 09-01-2012 17:40

Yasuhiro Sugihara (lub Yūne Sugihara) urodził się 8 lipca 1969 roku w mieście Hadano w Japonii. Sugizo najbardziej znany jest z jego poprzedniego zespołu, Luna Sea. Dołączył do niego 16 stycznia 1989 roku. Grupa na początku swojej kariery nosiła nazwę Lunacy. W niedługim czasie podpisali kontrakt z wytwórnią Extasy Records (wytwórnia Yosha), a po wydaniu swojego debiutanckiego albumu zmienili nazwę na Luna Sea.

Zespół jednakże został rozwiązany w 2000 roku (a reaktywowany w 2010), a Sugizo skupił się na solowej karierze. W wyniku tego powstało wiele projektów tj.: Sugizo & The Spank Your Juice, Shag, pierwszy solowy album Truth?, który ukazał się w 1997 roku oraz single Super Love i Dear Life. W 2003 roku wyszedł jego kolejny krążek C:Lear, a w 2004 roku założył zespół The Flare.

Sugizo jest także jednym z członków grupy S.K.I.N. (oprócz niego w zespole jest: Yoshiki, Gackt i Miyavi).

Po raz pierwszy Sugizo wystąpił z X Japan w marcu 2008 roku na ich reaktywacyjnym koncercie, natomiast 1 maja 2009 roku został oficjalnie szóstym członkiem zespołu (na miejsce hide).

W lipcu 2008 roku Sugizo wydał album Best of podsumowujący jego solową karierę o nazwie Cosmoscape. W grudniu 2009 razem z grupą Juno Reactor wybrał się na trasę koncertową po Europie.

Prywatnie jest tatą - ma córkę Lunę.
Edytowane przez Simi dnia 24-04-2012 22:21
http://www.last.fm/user/Aivalar92 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Yasuhiro "Sugizo" Sugihara
Kami-sama
Użytkownik

Data rejestracji: 03.02.13
Dodane dnia 14-08-2013 21:39
Prawdę mówiąc na początku gdy poznałam X to skupiłam się na tym X-Japan w starym składzie a potem gdy przeszłam do zapoznania się z nowym, nie znałam Luna Sea ani Sugizo i z góry jakoś nie przepadałam za nim. Bardzo mi nie pasowało, że ktoś zastępuje hide. Szczerze mówiąc to byłam nawet zdania, że lepiej by było jakby X nigdy nie powracało na scenę i zostało martwą legendą. Jednak z czasem, nie można nie docenić, tego co wniósł Sugizo, a wniósł bardzo dużo. Czy świetną grę na gitarze, czy skrzypce czy nawet własną osobę bo to właśnie osobowością w dużej mierze mnie przekonał. To naprawdę świetna postać, bardzo inteligentna którą z łatwością można pokochać. W dodatku to nie byle ktoś kto tylko przejął gitarę po hide. To ktoś kto go znał, ktoś kto był jego przyjacielem i z pewnością zawsze o nim myśli gdy gra jego piosenki. Tak więc Sugizo okazał się naprawdę na tyle dobry, że potrafi przekonać słuchacza, że godnie stoi na miejscu hide i jeżeli nie on, to nikt inny.
Wyślij Prywatną Wiadomość
metarvana
Użytkownik

Miejscowość: Tczew
Data rejestracji: 24.07.14
Dodane dnia 13-08-2014 23:57
Nadal nie mogę przyzwyczaić się do Sugizo, przepraszam wszystkich ;w; Po prostu nie mogę pogodzić się z tym, że nie ma hide, to chyba zrozumiałe. Do Yune nic nie mam, po prostu jakoś nie pasuje mi w X.
Kira-mara
Użytkownik

Miejscowość: Lubawka/Wrocław
Data rejestracji: 15.04.12
Dodane dnia 14-08-2014 06:33
metarvana Nie masz przecież za co przepraszać ^^ Każdy ma tu wręcz obowiązek wyrażać swe zdanie ^^ Muszę ci przyznać, że jeszcze 2(?) lata temu zgodziłabym się z Tobą, co do Twego stwierdzenia. Nawet chyba gdzieś już to pisałam o.O Po prostu w tamtym okresie tak samo jak Ty teraz mówisz, nie mogłam się przyzwyczaić do SGZ w X. Już nie chodzi nawet o hide, do czego zaraz przejdę, ale po prostu on wizualnie mi tam nie pasował. Po prostu wtedy poznałam najpierw Luna Sea, dopiero później dowiedziałam się o Sugizo grającym także w reaktywowanym X. I miałam takie myślenie "jesteś częścią tamtej całości, tamtego zespołu, proszę nie dziel się jeszcze na inne projekty". No i oczywiście chodziło o gotyckość LS a heavymetalowość X w wizualności.

Dziś po dwóch latach, mogę szczerze powiedzieć, że nie wyobrażam sobie nikogo innego na miejscu prowadzącej gitary w X. Nie powiem, że zastępuje on hide, bo tak nie jest i członkowie X-Japan stale to udowadniają. X ma 7 członków, w tym hide, który nieustannie jest nadal na każdym koncercie i nie chodzi tylko o serca i umysły fanów, jest na telebimach, widzimy jego grę, a gdy nie ma telebimów to jest obecna gitara lun maskotka, a gdy i ich nie są w stanie zabrać to i tak nieustannie jego imię przewija się przez podziękowania i opowiadane historie przez Toshiego czy Yosha.
Sugizo w dodatku nie stara się nawet w najmniejszym stopniu go zastąpić. Za każdym razem jest on sobą, tym SGZ, którego poznano już w LS i w solowych projektach.
I tym bardziej nie mogę sobie wyobrazić aby ktoś inny zajmował to miejsce, bo on i hide byli z sobą bardzo blisko i SGZ podziwia go jak nikt inny. Sugizo bardzo cenię, za jego szacunek do hide, talent, no i tę pokojową osobowość, chociaż w całości co do twórczości jeszcze muszę się wypowiedzieć później, bo nie mogę przekopać się do niej, jako, że nie skończyłam przesłuchiwać "na wylot" i do końca nawet Toshiego *wali głową w stół, zrozpaczona ile on tego ma i ile nie uda mi się jeszcze długo odsłuchać*. Ale za SGZ muszę się zabrać jak najszybciej, tak, tak.

Myślę, że gdyby hide miał zastąpić ktoś inny i mniej znany, oburzenie byłoby naprawdę duże. Tak zapewne było ponad dwadzieścia (lol jacy oni starzy) lat temu gdy odchodził Taiji, a jego miejsce zajął Heath. I choć ani trochę nie kopiował stylu poprzedniego basisty, a wniósł coś naprawdę świeżego do X, to w pierwszych latach musiał się borykać z niechęcią fanów. Ale ani Heath ani Sugi nie wychylali się, nie chcieli się na siłę pokazać, robić wokół siebie szum, tylko po to aby pokazać że mogą więcej od swoich poprzedników i niech najlepiej fani o tamtych zapomną. Robią co do nich należy: wychodzą i grają swoje role i to jest jak dla mnie wspaniale, bo "legenda" i duch Taijiego i hide nadal pozostają na scenie obok nich. (Myślę, że tak na pewno nie byłoby w przypadku gdyby utworzenie X2 w 2000r doszło do skutku, z nowym wokalistą, który pamięć o Toshim musiałby wykopać całkowicie. Nie wiem na którego z nich byłby większy hejt o.O)

Nawet nie wiem po co się tak rozpisuję i to o 6 nad ranem. Być może aby w końcu po tych 2 latach przekonać samą siebie.

"Yoshiki is Your Destiny"
~Toshi
AdaChan
Użytkownik

Miejscowość: Ustka
Data rejestracji: 27.02.16
Dodane dnia 28-12-2016 02:59
Ada jak przystało na archeologa odkopuje starocie...:

I tu się zgadzam z Kirą w 100%, możliwe, ze gdzieś o tym już na forum pisałam, ale o wiele większe oburzenie byłoby i ja sama o wiele bardziej nie byłabym w stanie zaakceptować gdyby hide został zastąpiony przez jakiegoś randoma. Sugizo to nie tylko gitarzysta o wspaniałych umiejętnościach, kreatywny twórca i wspaniały człowiek, ale przede wszystkim to osoba bliska hide i osoba dla której hide był bliski. Ja również nie wyobrażam sobie kogoś innego na tym miejscu. hide jest niezastąpiony i to oczywiste, że nigdy nie będzie nikogo kto go zastąpi, przede wszystkim w sercach fanów. Ale w ten muzyczny sposób Sugizo może to częściowo zrobić. Dla mnie Sugizo jest częścią X, ale nie zamiast hide ale jako kolejny, wartościowy członek wnoszący coś swojego do zespołu. Ale mimo to na początku, gdy poznałam X i to wszystko co ludzie słuchający X od lat przeżywali stopniowo, odbywało się dla mnie w takim trochę przyśpieszonym tempie, to ja również nie mogłam Sugizo zaakceptować. Nie słuchałam Luna Sea (nadal jakoś nie mogę się przekonać), nie znałam jeszcze solowych projektów SGZ i do tego zdjęcie X z Sugizo, które zobaczyłam jako pierwsze i na którym SGZ wyglądał jak jakiś gówniarz... miałam takie WTF, idź sobie <trąca Sugizo kijaszkiem>. Ale teraz, dla mnie, Sugizo to X. <3

kimi no itami ureshisou ni hane o hirogete mai furitekuru
hiru no hikari kimi no kizu o daite yasashiku hirogeteyuku

TaeRim
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 18.03.17
Dodane dnia 28-03-2017 16:31
O matko, czytając wszelakie komentarze na jego temat aż się człowiekowi jakoś smutno robi. Pewnie jestem jedną z nielicznych osób które w ogóle nie miały problemu z zaakceptowaniem go w zespole. Piszę to nawet pomimo tego, że to właśnie dzięki hide zainteresowałam się X'em i to dzięki niemu aktualnie drastycznie się zmieniam, a nikt nigdy przez całe moje życie nie był w stanie wpłynąć na mnie tak żebym się zmieniła, co wskazuje na to, że jest dla mnie bardzo, bardzo, bardzo ważny, ale ja nie o tym. Zawsze podchodzę to wszystkiego z lekką dozą dystansu i wiem, że są takie sytuacje kiedy jednak brak gitary prowadzącej w zespole może doskwierać nawet jeśli to hide. Patrzę też na to jak sam Sugizo musiał się czuć (bo teraz jednak trochę czasu minęło) i jak wielka presja była na nim wywierana. Podoba mi się właśnie jakie ma to tego wszystkiego podejście i jak szanuje Hideto, bo generalnie cała ta sytuacja wymaga chęci zrozumienia i wyrozumiałości nie tylko z z naszej strony, ale również i z jego. Ciężko jest mi opisać słowami jak uwielbiam samego Sugizo.
Skocz do Forum:
TYLKO U NAS!
BIOGRAFIA
YOSHIKIEGO

(po polsku)

X NO SEI TO SHI:
ŻYCIE I ŚMIERĆ X

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)

BRACIA:
WSPOMNIENIA O HIDE
(fragmenty po polsku)

SUGIZO:
CZŁOWIEK ZAKOCHANY
W MUZYCE. PÓŁ ŻYCIA
ZAWIROWAŃ

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)

PRANIE MÓZGU: POWRÓT PO
12 LATACH PIEKŁA

(po polsku)

~~*~~*~~

BLOOD RED DRAGON
(komiks po polsku,
w trakcie tłumaczenia)
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 158
Najnowszy Użytkownik: Nosek
Ostatnio online
Pink Evil11:50:53
Starbreaker15:02:37
AdaChan 1 day
Kira-mara 1 day