X JAPAN Polish Street Team
Strona GłównaREGULAMINOCHRONA TREŚCIStreet TeamSkład TeamuForumNewsyGaleriaWideoKontaktSzukajLinkiDownload
Grudzień 15 2017 01:22:29   
Translate this page
X JAPAN
O ZESPOLE
CZŁONKOWIE
ALBUMY
SINGLE
PV
Na Forum
Najnowsze Tematy
J-KONCERTY w POLSCE ...
Nowy singiel Toshlego!
1996-2002
X JAPAN WORLD TOUR 2...
Jak kupić w Polsce b...
Najciekawsze Tematy
YOSHIKI CLASSICAL... [145]
Sugestie i opinie [85]
1000 żurawi - akc... [72]
Okładka i data pr... [64]
the GazettE [63]
Facebook
Share
Współpraca
Magazyn Asia on Wave RadioAoi.pl MUCC Polish Street Team
04.03.2017 #XDAY
Zapraszamy do dzielenia się wrażeniami po londyńskim koncercie w temacie: Polacy na Wembley - XDAY 04.03.2017 r. :)
 Zobacz Temat
X JAPAN Polish Street Team | X JAPAN | News
Autor X JAPAN WORLD TOUR 2017 - zebrane informacje
Simi
Super Administrator

Miejscowość: Wrocław
Data rejestracji: 19.11.11
Dodane dnia 12-07-2017 23:31
[UPDATE 12.07.2017]

Japońska część światowej trasy "X JAPAN WORLD TOUR 2017 #WeAreX Acoustic Special Miracle 6 DAYS" swoje rozpoczęcie miała już wczorajszego dnia! Pierwszy koncert odbył się w Osace w Osaka-jo Hall :)

Kolejny dzień, 12 lipca, również został zwieńczony koncertem w tej samej hali, natomiast po jednym dniu przerwy w kolejne dni - od 14 do 17 lipca - zespół wystąpi niezmiennie w Yokohama Arena :)

ZEBRANE ZDJĘCIA Z TRASY NA NASZYM FB:
> z koncertów
> z prób

170711 X JAPAN WORLD TOUR 2017 #WeAreX Acoustic Special Miracle 6 DAYS - Osaka, Osaka-jo Hall

Za artykułem na stronie oricon.jp krótkie sprawozdanie z koncertu X JAPAN w Osace :)

Jest to pierwszy koncert ze światowej trasy zespołu "X JAPAN WORLD TOUR 2017 #WeAreX Acoustic Special Miracle 6 DAYS".

Zaczynając od... ponad godzinnego opóźnienia koncertu, sam występ trwał około trzech godzin i odbywał się, jak zostało to wcześniej ogłoszone, tylko w formie akustycznej.

Głównie uwaga skupiła się wokół Yoshikiego, gdyż jest to jego pierwszy koncert po operacji. Udało mu się zaskoczyć fanów energiczną postawą i naprawdę donośnym głosem, mimo wspominanych problemów z mową. "Na pewno znów stanę się tak energiczny jak moja perkusja!" - zakomunikował krzycząc w mikrofon. A podobno lekarze nakazali mu zachować spokój i zdecydowanie nie nadwyrężać gardła ;p

Dwie i pół godziny trwał sam koncert, ale przeciągnął się do trzech godzin z podwójnym encore.

W hali zgromadziło się 10 tysięcy fanów, którzy przynieśli ze sobą świecące pałeczki i krzyżowali je w znak Xa.

Yoshiki oczywiście wspominał pobyt w szpitalu: "To była już moja druga operacja i przyznaję, że przed każdą z nich na nowo spisywałem testament. Także przed samym zabiegiem pojechałem do Tokio, spotkałem się z przyjaciółmi i zacząłem pracować nad aktywnościami zespołu".

Pomysł na akustyczną trasę z powodu rehabilitacji Yoshikiego wyszedł tak naprawdę od Toshlego :) Co wspomina Toshl: "Długo rozmawiałem z Yoshikim na temat trasy aż wpadłem na pomysł zmiany jej formy na akustyczną, choć miałem wątpliwości czy sprostam temu zadaniu."

Na scenie Yoshiki żartował przechadzając się z jej jednego końca na drugi: "Spacerowanie jest dobre dla mojego zdrowia". Zachęcił także do tego Toshiego i obaj muzycy spacerując po scenie śmiali się i żartowali.

Sugizo także dopisywał humor. "Czy czujecie ten początek nowej ery X Japan? Z taką formą koncertów będę mógł występować nawet mając 70 lat!"

SETLISTA z Osaki (11.07) z oficjalnego facebooka zespołu:
1 Forever Love
2 Hero
3 Tears
4 Kiss The Sky
5 HEATH Bass Solo
6 PATA Guitar Solo
7 Drain
8 SUGIZO Violin Solo
9 Silent Jealousy
10 Largo
11 YOSHIKI Piano Solo
12 Miracle
13 Angel
14 Without You
15 Kurenai
16 Art of Life

ENCORE 1
17 Rose of Pain
18 Beneath The Skin

ENCORE 2
19 World Anthem
20 I.V.
21 Voiceless Screaming
22 Endless Rain

I can die, I can live, I can die to set me free...
Live and die, live and live, I can live to set me free...

Edytowane przez Simi dnia 12-07-2017 23:56
http://www.last.fm/user/Aivalar92 Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: X JAPAN WORLD TOUR 2017 - zebrane informacje
Bela
Moderator

Miejscowość: Iława
Data rejestracji: 27.12.11
Dodane dnia 24-07-2017 21:54
Chętnych na obejrzenie online jednego z akustycznych koncertów w Yokohamie zapraszam pod poniższy odnośnik:

http://www.bilibili.com/video/av12321420/index_1.html#page=1

Naprawdę coś pięknego :)

"Time may change your heart, my love for you nevers changes..."
"I will try to live with love, with dreams, and forever... with Tears."
http://www.belatuna.deviantart.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Belerion
Użytkownik

Miejscowość: Jastarnia
Data rejestracji: 04.08.15
Dodane dnia 25-07-2017 00:20
Wczoraj obejrzałam i uprzejmie donoszę, że warto spędzić te parę godzin z chłopakami!
Koncert akustyczny, co nie zmienia faktu, że bardzo energiczny i z paroma niespodziankami, których nie zdradzę smiley
Yoshiki, choć wycieńczony, nie traci nic ze swojej yoshikowatości smiley Toshi znów zaskoczył mnie mocą swojego głosu ( w akustycznym "tle" na prawdę się wybija), no i ktoś tu wreszcie ruszył cztery literki...

Serdecznie polecam i czekam niecierpliwie na ogłoszenie dalszej części trasy! Ten koncert zaostrzył mój apetyt na więcej!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Kira-mara
Użytkownik

Miejscowość: Lubawka/Wrocław
Data rejestracji: 15.04.12
Dodane dnia 25-07-2017 19:58
Powtarzając słowa Belerion to że akustyczna w cale nie znaczy, że mało energiczna będzie ta trasa ^^ Nie spodziewałam się tego kompletnie, ale okazuje się, że gdy Yoshiki ma zakaz rozsiewania energii na prawo i lewo, tak reszcie zespołu nagle jej wskaźnik wprost proporcjonalnie skacze w górę. Było wiele pięknych momentów, lub takich które nie zmieniają się od lat, choć były też te które bym zmieniła. Np panie od smyczkowego wsparcia, przez które robiło się na scenie za tłoczno i przeszkadzały w ogólnym odbiorze. Mam nadzieję, że resztę świata chłopcy zwiedzą z ich podkładem nie cielesną obecnością.
Poczynając jednak od początku trzeba faktycznie przyznać, że Toshi jeszcze nigdy nie wybił się tak na koncertach X jak teraz. W akustycznym brzmieniu wokal odwalał ponad połowę całej roboty i wygląda na to, że gdy muzyka jest podporządkowana Toshiemu, nie na odwrót to może on zaprezentować swój potencjał. (Ktoś zauważył że zaczął nosić kolczyk tak btw?)
Yoshiki za to choćby i konający dalej by wyglądał jak ideał i rozniecał w ludziach ogień. Akustyczna czy nie, trasa i tak będzie dla niego wycieńczająca, więc przez wzgląd na niego wolałabym aby zaczęli ją później aniżeli wcale ^^
Jedynie do czego można by się przyczepić to fakt, że ktoś w końcu powinien powiedzieć Yo, że grają te same kawałki od 30 lat i wypadałoby przestać grać z nut xp
Odsuwając jednak na bok tych dwóch panów, którzy zgarniali wszystkie okrzyki i poklask z publiki, to nigdy nie było mi tak szkoda pozostałych trzech gitarzystów. W tym Heatha na jednej strunie przez 2/3 czasu jeżdżącego palcami po gryfie chyba tylko dla zachowania pozorów. Choć tyle co na swoim solo to chyba od dawna się nie nagrał... i nie pokładł na podłodze, ostatecznie waląc wszystko i wychodząc bez gitary xD Wgl dużo tam rzeczy latało, nawet nie wiedziałam, że Toshi np może tak sprintować ze stojakiem od mikrofonu i później nim rzucać. Sugizo za to grający "Pink Spider" to melodia dla uszu <3

Równie serdecznie polecam. Utwory które tak dobrze się zna nawet w akustycznym wydaniu tutaj brzmią rewelacyjnie i to uświadamia też, że gdy przyjadą gdzieś blisko nas trzeba się będzie dwa razy dokładniej uczyć tekstów xD

"Yoshiki is Your Destiny"
~Toshi
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
TYLKO U NAS!
BIOGRAFIA
YOSHIKIEGO

(po polsku)

X NO SEI TO SHI:
ŻYCIE I ŚMIERĆ X

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)

BRACIA:
WSPOMNIENIA O HIDE
(fragmenty po polsku)

SUGIZO:
CZŁOWIEK ZAKOCHANY
W MUZYCE. PÓŁ ŻYCIA
ZAWIROWAŃ

(po polsku, w trakcie
tłumaczenia)

PRANIE MÓZGU: POWRÓT PO
12 LATACH PIEKŁA

(po polsku)

~~*~~*~~

BLOOD RED DRAGON
(komiks po polsku,
w trakcie tłumaczenia)
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 163
Najnowszy Użytkownik: Corpof34
Ostatnio online
Corpof34 2 days
Kira-mara 3 days
Okami 4 days
Corpoc55 6 days